• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار :
جناب آقای استاندار رسانه فقط صدا و سیما و خبرگزاری نیست !؟

جناب آقای استاندار رسانه فقط صدا و سیما و خبرگزاری نیست !؟


حسن سامری

 جامعه جویای اخبار تازه است و خبر از هر راه ممکن ، خود را به افکار عمومی می‌رساند. با توجه به گستردگی فعالیت خبرنگاران، آنها می توانند بهترین نیروی کمکی برای همکاری با مسئولین اجرایی در اطلاع رسانی  اخبار و عملکرد باشند. بنابراین روابط عمومی ها می توانند تعامل رسانه ای بین خبرنگاران و جامعه جویای اخبار را برقرار کنند . هر چند این روزها برخی از مدیران روابط عمومی ها برای ایجاد این تعامل، خبرگزاریها - ارسال پیامک - نصب بنر و پردهای تبلیغاتی  را کافی می دانند و در جلسات و بازدیدها و کنفرانسهای مطبوعاتی و ... از خبرنگاران نشریات آنطور که باید دعوت نمی کنند . به عنوان مثال می توان به تراژدی دعوت سلیقه ای از خبرنگاران  توسط  روابط عمومی استانداری گیلان اشاره کرد. دعوت سلیقه ای از خبرنگاران  توسط  روابط عمومی استانداری گیلان این روزها برای خودش داستانی شده است . اینکه گره کار واقعا کجاست و بالاخره چه کسی حرف آخر را در حل این معضل خواهد زد معلوم نیست .در این رابطه هر کسی از خودش رفع مسئولیت کرده و دیگری را مقصر جلوه می دهد که البته در این خصوص اگر انتقادی چاپ شد جوابی هم نمی دهند تا مقصر پیدا نشود . البته بارها  تلاش کردیم تا راهی برای اجتناب از تکرار چنین وقایعی پیدا کنیم اما علی الظاهر این ماجرا فعلا ادامه دارد . هربار پرسیدیم که در سفر مسئولین کشوری چرا از نشریات  ما دعوت نکردید اعلام می شود که ما فقط از نشریات محلی دعوت می کنیم . از نشریه محلی مراجعه می کنیم می گویند مسئولین تهرانی مشخص می کنند کدام نشریه ها حضور داشته باشند ؟!! سوال خود را در این زمینه  رسانه ای می کنیم  عصبانی شده و می گویند ما جواب نمی دهیم که البته به نظر می رسد در این خصوص جوابی ندارند که بدهند. می پرسیم در جلسات استانداری چرا از نشریات مرکزی و یا محلی ما دعوت نمی کنید می گویند فقط از خبرگزاریها دعوت می شود و به خبرگزاریها مراجعه کنید . می گوییم که خبرگزاریها معمولا بر اساس سیاستهای خود اخبار را منتشر می کنند و این صحیح نیست که حضرتعالی تمام خبرنگاران را در نوع نگارش و سیاست در یک سطح ببینید همانطور که این انتظار هم نمی رود که تمام مدیران روابط عمومی را در عملکردشان یکسان ببینیم بعنوان مثال مدیر روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با امکانات محدود و فضای فیزیکی غیرقابل مقایسه با استانداری گیلان به گونه ای با رسانه ها تعامل دارد که خبرنگاران به راحتی می توانند با رییس این سازمان ملاقات و سوالات خود را مطرح نمایند .

در نهایت اگر باز هم انتقادات در خصوص دعوت سلیقه ای خبرنگاران توسط روابط عمومی استانداری گیلان ادامه یابد کمبود فضای فیزیکی و وسیله ایاب و ذهاب در بازدیدها و سفر مقامات کشوری مطرح می شود . لازم به یادآوری است خبرنگارانی هم هستند که عاشق این کار بوده و اگر لازم باشد هر شرایطی را برای انجام رسالتشان می پذیرند . شما از خود رفع تکلیف کنید تا نیازی نباشد در پاسخ این سوالات همان جوابهای تکراری را ارائه دهید. اقدام مدیر روابط عمومی استانداری گیلان در دولت تدبیر و امید دور از اعتدال است و این انتظار از جامعه روابط عمومی وجود دارد که نمایندگان افکار عمومی در جامعه را با هر طیف و گرایش سیاسی که دارند به لحاظ رسالت مهم آنان تکریم نمایند. به راستی آیا رواﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻋﺎﻟﯽ ﺗﺮﯾﻦ دﺳﺘﮕﺎه اﺟﺮاﯾﯽ دوﻟﺖ در اﺳﺘﺎن، الگوی دیگر روابط عمومی های دستگاههای اجرایی نیست؟ 

جناب آقای استاندار، هر چند جنابعالی مستحضرید اما لازم به یادآوری است رسانه ،فقط  صدا و سیما و خبرگزاری نیست . اگر چه اینجانب و همکارانم با وجود همه بی مهریها و گاه تبعیضها باز به فعالیت خود ادامه داده و در انجام رسالت خطیر خود تحت تاثیر اینگونه رفتارهای ناشایست قرار نگرفتیم اما به نظر می رسد حضرتعالی به پاس نقش آفرینی های  بی مزد و مواجب اصحاب رسانه می توانید با دستوری عاجل فضای عادلانه تری برای تعامل رسانه ها در حوزه های مرتبط با استانداری گیلان فراهم نمایید . امیدواریم  جنابعالی در ﺧﺼﻮص ﺗﻐﯿﯿﺮ اﯾﻦ روﯾﮑﺮد و ﺑهره ﻣﻨﺪی ﯾﮑﺴﺎن و ﻋﺎدﻻﻧﻪ رﺳﺎﻧﻪ ھﺎ ﭼﺎره اﻧﺪﯾﺸﯽ نموده تا با استفاده از ظرفیت رسانه ای استان برای اطلاع رسانی از خدمات دولت و نظام جمهوری اسلامی و تقویت روح امیدواری در مردم بیش از گذشته استفاده شود.

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .