• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار : 1393/12/1
جریمه 500 هزار ریالی در انتظار خودروهای شیشه دودی

جریمه 500 هزار ریالی در انتظار خودروهای شیشه دودی


سرهنگ حسین محمدپور فرمانده راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت:

جریمه 500 هزار ریالی در انتظار خودروهای شیشه دودی

تشدید برخورد با خودروهای شیشه دودی

ناظر. با توجه به اینکه دودی کردن شیشه خودرو به صورت غیر مجاز تبعات امنیتی و معضلات اجتماعی به دنبال خود دارد پس از انتقاد بسیاری از شهروندان در این خصوص و حمایت آنان از پلیس راهنمایی و رانندگی در برخورد و اعمال قانون این خودروها سراغ سرهنگ حسین محمد رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت رفتم و از وی در زمینه نحوه برخورد با این متخلفین پرسیدم . در این گفتگو که سرگردعلیرضا قلیزادهرییس اداره عملیات ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی این شهرستان نیز حضور داشت، وی با اشاره به ادای تکلیف پلیس راهنمایی و رانندگی  در زمینه برخورد با متخلفین گفت: رانندگانی که اقدام به دودی کردن شیشه‌های خودروی خود می‌کنند، باید آگاه باشند که میزان تیرگی شیشه‌ها به گونه ای باشد که داخل خودرو در تمام شرایط جوی  قابل رویت باشد یعنی هم سرنشینان داخل خودرو بتوانند بیرون  از خودرو را به راحتی ببینند  و هم افراد خارج از خودرو بتوانند داخل خودرو را ببینند.

وی همچنین اعلام کرد: نصب هرگونه پرده یا تیره کردن شیشه‌های عقب خودرو کاملا ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود زیرا موجب کاهش دید راننده شده و کاربرد آینه جلو نیز با این اقدام از بین می‌رود.

محمد پور با اشاره به شیشه دودی به عنوان یکی از دلایل تصادفات گفت: 80 درصد تصادفات درسطح شهر تصادف با عابر پیاده است و یکی از مواردی که باعث کاهش دید راننده می شود شیشه دودی است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت از جریمه 500 هزار ریالی برای خودروهای شیشه دودی خبر داد و گفت : ملاک پلیس تنها مشخص بودن راننده و سرنشینان داخل خودرو است در غیر این صورت با راننده طبق قانون برخورد می‌شود و علاوه بر اعمال قانون و اخذ گواهینامه خاطی باید شیشه ها نیز اصلاح شود.

 وی تاکید کرد: در این طرح تمام ماموران راهنمایی و رانندگی موظف به اجرای قانون در مورد تخلفات راهنمایی و رانندگی هستند.

محمدپور بیان کرد: کاهش تصادفات و پیشگیری از جرایم مهمترین دلیل محدودیت نصب شیشه های دودی برروی خودروها است. 

 

محمدپور تاکید کرد: برخی از تزئیناتی‌ها به مشتریان خود می‌گویند 30 درصد دودی‌کردن شیشه خودرو اشکالی ندارد اما ملاک پلیس تنها درصد آن نیست بلکه پیدابودن داخل خودرو در هرگونه شرایط جوی است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان رشتدر خصوص اماکنی که اقدام به شیشه دودی می کنند گفت: صنفی به نام شیشه دودی در سازمان صنعت معدن تجارت نداریم  و با بررسی کارشناسان مشخص شد در پروانه صنفی به عنوان تعمیرکار معرفی شده اند و در این رابطه واحدهای غیر مجاز به اماکن معرفی خواهند شد.

وی خطاب به سرپرست خانوارهای این شهر گفت : پیشنهادم این است که این عزیزان در بحث دودی کردن شیشه خودرو نظارت بیشتری به فرزندان خود داشته باشند.

محمدپوراظهار داشت : شیشه برخی از خودروها از سوی کارخانه تولید خودرو با درصدی مشخص دودی می‌شود که تردد این خودروها مانعی ندارد.

وی در خصوص خودروهای منطقه أزاد اعلام کرد: خودروهای با شیشه دودی غیر مجاز نباید وارد شوند و در صورت ورود شماره گذاری نخواهند شد. همچنین خودروهای موجود منطقه آزاد با شیشه دودی در بیشتر موارد مجددا توسط مالک به صورت غیر مجاز دودی می شود که همکاران ما در سطح شهر اعمال قانون می کنند.

محمد پور یادآور شد : لیست خودروهایی که مجوز تردد دارند در واحد اطلاعات امنیت نیروی انتظامی موجود بوده و مالکین خودروهایی که با شیشه دودی غیر مجاز از منطقه آزاد قبلا وارد شده است می توانند با مراجعه به راهنمایی و رانندگی استان مجوز تردد بگیرند. در واقع هدف ما شناسایی این خودروهاست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت گفت: در راستای حفظ نظم و رعایت حقوق شهروندی و به استناد مواد قانونی اصلاح قوانین ایمنی راهها ، رسیدگی به تخلفات رانندگی و توقف وسایل نقلیه در حاشیه راهها، سد معبر پارک در پیاده‌رو ،نمایشگاه‌های اتومبیل که خودروهای خود را در پیاده‌روهای سطح شهر پارک می‌کنند و خودروهای با شیشه دودی غیرمجاز  تشدید خواهد شد.

سرگرد قلیزاده رییس اداره عملیات ترافیک راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت نیز در این گفتگو با اشاره به میانگین سنی  50 سال در60 درصدتصادفات عابرینگفت :میانگین سنی  50 سال ، در 60 درصد تصادفات عابرین سطح شهر وجود دارد.

وی با اشاره به دستفروشان و وانت بارها به عنوان عامل تصادف و ترافیک در کمربندیهای سطح شهر گفت : بیش از 75درصد تصادفات ما درسطح کمربندیهااست و یکی از عمده دلایل این تصادفات وجود دستفروشان و وانت بارها در حاشیه این کمربندیها بود که با ساماندهی آنها با همکاری شهرداری وسد معبر از مهر ماه تاکنون در مقایسه با سال گذشته هفت نفر کاهش کشته داشتیم.

قلیزاده همچنین به طرح پاکسازی پیاده روها اشاره کرد و افزود: در این طرح هم که از 22 ماه گذشته  شروع شد تاکنون 3 نفر کاهش کشته داشتیم و در مجموع با کاهش این تصادفات از معضلات اجتماعی و انحراف خانواده ها  که با از بین رفتن سرپرست خانوارها ایجاد می شد جلوگیری می شود.

قلیزاده در پایان با اشاره به بیشترین تلفات در بلوار مدرس و خرمشهر یادآور شد : با حذف وانت بارها و دستفروشان کمربندیهای سطح شهر رشت بهنوعی ایمن سازی شد .

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .