• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار :
بعضی از صادرکنندگان عطای صادرات را به لقایش می بخشند .

بعضی از صادرکنندگان عطای صادرات را به لقایش می بخشند .


دکتر علی منتظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان گیلان در روز ملی صادرات :

صادرات تجلی قدرت اقتصادی کشور است

 

مهندس فرهمند پورعلی نماینده تولیدکنندگان و صادرکنندگان گیلان :

بعضی از صادرکنندگان عطای صادرات را به لقایش می بخشند

 

اشرف السادات خوشحال

مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات با حضور استاندار گیلان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا و امریکا سازمان توسعه تجارت، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان، رئیس اتاق بازرگانی صنایع و کشاورزی گیلان، در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.

در ابتدای مراسم "دکتر علی منتظری" رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ضمن گرامیداشت روز ملی صادرات  گفت: صادرات تجلی قدرت اقتصادی کشور است واستان گیلان نیز از نظر ارزش صادرات کالا و صادرات چمدانی افزایش 24 درصدی صادرات غیرنفتی را داشته است و این صادرات در شرایطی صورت گرفته که کشور با تحریم همه جانبه مواجه بوده و تثبیت هزینه های تولید و نرخ ارز را نداشتیم.

وی به تولیدات بدون کارخانه در جهان اشاره کرد و افزود: در استان گیلان ظرفیت های عظیمی در کارخانجات خالی و بدون تولید مانده که باید حمایت شوند و علاقمندان به تولید و صادرات از آن بهره ببرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت درباره ی دولت تدبیر و امید گفت: در شرایطی که کشور با آمدن دولت جدید امیدواری در  تولیدکننده بوجود آورده است و تحرک هایی در پی آن بوده باید تلاش نماییم تا راهکارهایی جهت استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در استان پیدا کرده و بحث برندسازی را تفویت نموده و برندهایی داشته باشیم که در عرصه ی بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشند.

"منتظری" در ادامه اظهار داشت: امسال در استان گیلان 10 میلیارد ریال جوایز صادراتی سالهای گذشته پرداخت گردید که این جوایز مشوق بسیار خوبی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان است.

در ادامه رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی گیلان ضمن اعلام اینکه من اعتقادی به کاهش صادرات در دوران تحریم ندارم، اظهار داشت:  خوشبختانه وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت عواملی را که نقش تخریبی در صادرات کشور دارند ،مورد بررسی قرار داده و قول دادند تا عواملی را که در صادرات و تعهد گمرکی ایجاد مشکل می کند ،حذف نمایند.

نماینده تولیدکنندگان و صادرکنندگان گیلان نیز صادرات را نقطه آغاز ارتباط با دیگران عنوان کرد و افزود: اهمیت صادرات بر کسی پوشیده نیست و مفهوم جهانی صادرات پیکار نمودن با میدان بزرگ است. اما، مشکلاتی در زمینه  صدور مجوز و تعیین قیمت محصولات و دیگری صدور پروانه دریافت گواهی گمرک و سپرده ارزی وجود دارد.

مهندس "فرهمند پورعلی" که از مدیران خوشنام و با تجربه صنعت گیلان است در ادامه اذعان داشت: بانک مرکزی بخشنامه هایی اعلام نموده است که امیدواریم با اجرایی شدن آن ،مشکلاتی که سر راه صادرات وجود دارد، از میان برداشته شود.

نماینده تولیدکنندگان و صادرکنندگان گیلان افزود: مهمترین راه توسعه کشور مقوله صادرات است و نباید نسبت به آن بی توجه بود!

وی که از مدیران با سابقه در عرصه صنعت می باشد خاطرنشان کرد : امروز برای صادرات باید از دوازده خان گذشت در چنین شرایطی بعضی از صادرکنندگان عطای صادرات را به لقایش می بخشند.

مهندس پورعلی در پایان اذعان داشت : در برخی موارد دیده می شود که حرکتها در جهت عدم پرداخت جوایز صادراتی صورت می گیرد.

در ادامه این جلسه "اسدیان" مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا و امریکا، سازمان توسعه تجارت، گفت: صادرات تجلی قدرت اقتصادی است و هر کشوری که درجه ی آزاد اقتصادی اش بالاتر است موفق تر خواهد بود، رشد صادرات در جهان 8 درصد است که ایران برخی سالها به آن درجه رسیده است اما قدرتهای جهانی ظالمانه ما را از برخی مزیتها محروم نموده اند. ایران  از بین 168 کشور رتبه 145 در بخش صادرات  را دارا بوده  در حالیکه در بحث لجستیک رتبه ی 112 را از آن خود کرده است و اینها نشان می دهد که قوانین، دست و پا گیر است و یک خودتحریمی داخلی هم وجود دارد.

"اسدیان" استان گیلان را بسیار مستعد صادرات دانست و اذعان داشت: خوشبختانه استان گیلان یک شرایط ویژه دارد و آن ارتباط مرزی با قفقاز و روسیه است و باید از این امتیاز بنفع خود استفاده کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان نیز درباره صادرات و نقش آن در کشور گفت: متاسفانه اقتصاد ایران به اقتصاد نفتی عادت کرده است در حالیکه فقط در همین استان گیلان می توان با بهره برداری از دریا و گردش سرمایه در آب بزرگترین صادرات را داشته باشیم.

"ایرج ندیمی" در ادامه افزود: امروز 70 قلم صدور خدمات در کشور وجود دارد و ما تاکنون 80 میلیارد آورده سرمایه داشتیم اما اینها اقتصاد کشور را تغییر نداده است!

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل درمجلس خاطرنشان کرد: آمار نشان می دهد که نقدینگی زیادی در دست مردم است و این سرمایه ها باید وارد چرخه اقتصادی کشور شود. ما برای اینکه اقتصاد و صادرات خوبی داشته باشیم باید از نخبگان اقتصادی کشور کمک بگیریم و پایان نامه های دانشگاهی را به طرف  اقتصاد و صادرات سوق دهیم و از آن بهره ببریم.

سپس استاندار گیلان با بیان اینکه توسعه پایدار باید بر اساس حرکت دانش‌بنیان شکل گیرد، تاکید کرد: گیلان سهم مهمی در کشور دارد اما به دلیل بهره ‌نگرفتن از ظرفیت‌ها در امر صادرات چندان موفق نبوده است.

وی با اشاره به اینکه نمی‌توانیم با اقتصاد و صادرات ،دستوری کار کنیم خاطرنشان کرد: صادرکننده آزاد است هر جای دنیا را برای امر صادرات انتخاب کند اصل مهم، سود و منفعت است.

"محمدعلی نجفی" در خاتمه تصریح کرد: نگاه محدود کشور  و غفلت هایی که در گذشته  به استان گیلان شده باعث عقب ماندگی گیلان در صنعت و تولید گردیده که امیدواریم در دولت جدید این کاستی ها جبران و موانع صادراتی استان برطرف شود.لازم بذکر است: در پایان مراسم از 12 صادرکننده نمونه استان با اهدای لوح تجلیل شد.

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .