• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار : 1398/7/27
مبلغ رهن منزل شهردار رشت حدود ۹۵۰ میلیون تومان برآورد شد/ کارنامه شهردار فعلی چه بوده و از کجا آمده است!؟

مبلغ رهن منزل شهردار رشت حدود ۹۵۰ میلیون تومان برآورد شد/ کارنامه شهردار فعلی چه بوده و از کجا آمده است!؟


بر مبنای اخبار موثق مبلغ ودیعه و رهن منزل لاکچری مذکور حدود ۹۵۰ میلیون تومان برآورد کارشناسی گردیده و این مبلغ از بودجه شهرداری رشت برای زندگی ناصر حاج محمدی شهردار غیر بومی رشت پرداخت شده است!

به گزارش ناظر و به نقل از تابناک، بهراد ذاکری عضو اصلاح طلب  شورای  شهر رشت با انتشار نامه ای خطاب به اسماعیل حاجی پور رییس شورای شهر، خواستار شفاف سازی درباره هزینه رهن منزل شهردار رشت شد.

در متن نامه ذاکری آمده است:

ریاست محترم شورای شهر رشت، احتراما شنیده های موثق خبر از رهن خانه به مبلغ 950 میلیون تومان برای سکونت شهردار رشت می دهند.

 در شرایطی که شهرداری رشت با مشکلات عدیده مالی دست به گریبان است این اقدام به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

خواهشمند است ضمن بررسی موضوع و تذکر کتبی، از شهردار برای پاسخگویی در صحن شورا دعوت بفرمایید.

منزل استیجاری ۹۵۰ میلیون تومانی ناصر حاج محمدی در خیابان ۹۸ گلسار، در شرایط بحران اقتصادی شهرداری رشت که حتی حقوق کارکنان و نیروهای حجمی نیز به زحمت و با تاخیری آزاردهنده پرداخت می گردد به سرعت توجه افکار عمومی و رسانه های آزاد را به خود جلب کرد و به تیتر روز این رسانه ها تبدیل شد.

شکی نیست وقتی شورای تمام رشتی شهر رشت، با جنگ و تقابل همیشگی خود کار را به جایی می کشاند که فردی مانند ناصر حاج محمدی را از شهرداری شهرهای کوچک، در راس مجموعه مدیریت شهری قرار می گیرد باید منزلی مناسب جهت اسکان شهردار و خانواده ایشان نیز فراهم گردد. نگاهی به نمونه های مشابه در ادوار گذشته نشان می دهد که ریخت و پاش های صورت گرفته برای ناصر حاج محمدی در زمینه اجاره منزل به مراتب بیش از سایر شهرداران غیربومی بوده است.

در پی انتشار این خبر، برخی این ملک را با ویلای استیجاری مسعود نصرتی مقایسه کردند و مدعی شدند که در این زمینه صرفه جویی نیز صورت گرفته است! اما پیگیری ها نشان می دهد ملک مذکور واقع در خیابان ۱۷۸ بلوار گیلان در دوره مسعود نصرتی به مدت ۴ ساله اجاره شد و رقم اجاره آن ماهیانه ۶ میلیون تومان بوده است که نزدیک به رهن کامل یک منزل ۲۰۰ میلیون تومانی می شود. این در شرایطی است که اگر ۹۵۰ میلیون تومان ودیعه منزل فعلی حاج محمدی که از بیت المال پرداخت شده است را حتی به سپرده بانکی یک ساله تبدیل می کردند نزدیک به ۱۴ میلیون تومان سود را به همراه داشت که بیش از دو برابر مبلغ اجاره ملک قبلی بود!

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .