• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار : 1398/7/28
مدیرکل بهزیستی استان گیلان: امروز از پدیده آقازادگی و ژن خوب نالان هستیم/ خیرین به داد معلولان برسند

مدیرکل بهزیستی استان گیلان: امروز از پدیده آقازادگی و ژن خوب نالان هستیم/ خیرین به داد معلولان برسند


حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی استان گیلان در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه رشت در مصلی این شهر، با گرامیداشت اربعین سید و سالار شهیدان اظهار کرد: در ماه مهر، چند مناسبت مربوط به کار بهزیستی وجود دارد و نیازمندی‌ها و مطالبات در این بخش‌ها زیاد بوده که شایسته است مردم و دستگاه‌های دولتی برای رفع دغدغه این عزیزان گام‌های مؤثری بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از فارس ، وی با اشاره به هفته جهانی ناشنوایان در مهرماه گفت: ناشنوایی یک معلولیت پنهان است چراکه به ‌ظاهر معلولیتی ندارند و مورد توجه قرار نمی ‌گیرند بنابراین، مشکلات ناشنوایان بیش از سایر معلولین است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با تشریح شرایط زندگی اجتماعی ناشنوایان تصریح کرد: سایر معلولین به جهت بهره ‌مندی از نعمت کلام می‌توانند مشکلات خود را بیان و حقوق خود را مطالبه کنند اما ناشنوایان به جهت عدم توانایی در ارتباط کلامی در جامعه دچار تعارض شده و نمی‌توانند مانند سایر معلولین نقش‌ آفرینی در جامعه داشته باشد.

نحوی نژاد بسیاری از عوامل مؤثر در ناشنوایی نوزادان و افراد بزرگ‌سال را قابل‌ کنترل دانست و افزود: در سال گذشته ۲۴ هزار نوزاد با دستگاه‌های مجهز معاینه شده و با ارائه راه‌ حل‌هایی مانند کشت حلزون مورد درمان قرارگرفته و بیش از ۱۷۰ کودک شناسایی، جراحی و  مانند انسان‌های دیگر به زندگی عادی خود برگشتند.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های مهم ارتباط ناشنوایان زبان اشاره است، خاطرنشان کرد: یکی از تلاش‌های ما این است که در اماکن مهم مانند کلانتری‌ها، ثبت‌اسناد، شهرداری‌ها و اماکن  پرتردد اداری،  افرادی را آموزش داده تا در حل مشکلات اداری آنان، به داد ناشنوایان برسند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به لزوم حضور افراد آموزش‌دیده در ادارات برای ارتباط با مراجعان ناشنوا بیان کرد: در سال گذشته نمایندگان  پنجاه دستگاه مورد آموزش قرارگرفته و صداوسیما نیز  همکاری لازم را در این راستا داشته تا بسیاری از برنامه‌های این رسانه ملی با زبان اشاره برای آنان پخش شود.

وی با بیان اینکه اکثر ناشنوایان با ناشنوایان ازدواج ‌کرده و مشکلات اجتماعی یکدیگر را نمی‌توانند برطرف کنند، گفت: از خیرین خیراندیش می‌خواهیم که برای مسکن و اشتغال این افراد اقدام کنند زیرا امروز بیش از نیاز به مدرسه و بیمارستان، این افراد نیازمند کمک‌های خیرین هستند تا زندگی بی‌دغدغه‌ای را برای خود داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان، گیلان را استانی سالمند به دلیل کم بودن آمار زادوولد و رشد جمعیت عنوان کرد و افزود: متأسفانه کم بودن رغبت برای فرزندآوری، آینده گیلان را آینده‌ای پیر تداعی می‌کند و این استان در آینده با بحران نگهداری از سالمند مواجه خواهد بود که ضروری است برای این مسئله چاره‌ای اندیشیده شود.

نحوی نژاد با تأکید بر اینکه افزایش مراکز نگهداری از سالمندان، روش مناسبی برای مواجهه با بحران سالمندی استان گیلان نیست، خاطرنشان کرد: کرامت سالمندان در کنار فرزندان بیشتر حفظ می‌شود تا اینکه آنان در مراکز نگهداری دور از فرزندان خود پرستاری شوند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان مشکلات اقتصادی را یکی دیگر از مشکلات عدیده سالمندان دانست و تصریح کرد: سالمندان  بعد از بازنشستگی نیاز به آرامش دارند اما بعد از بازنشستگی هزینه‌های آنان افزایش پیدا می‌کند و همچنین  نیاز به دارو و تهیه  گران‌ قیمت آن، آرامش را از سالمندان گرفته است.

وی با اظهار تأسف از اینکه بیمه‌ها کفایت مشکلات سالمندان را نمی‌کند، گفت: متأسفانه سیستم پزشکی ایران به سمت تجویز دارو و درمان شیمیایی است لذا به‌عنوان یک پزشک عرض می‌کنم که اگر سالمندان، مطب دکترها را ببندند سلامت بیشتری دارند چراکه تداخل عوارض داروها، ممکن است سلامت آنان را با مشکل بیشتری مواجه کند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان قند و فشارخون را دو مقوله پیشروی سالمندان دانست که بلای جان آنان شده است و  افزود: آلزایمر و از دست دادن حافظه نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که زندگی صنعتی، فست فودها، تماشای بیش‌ازحد تلویزیون و استفاده از غذاهای نامناسب  آن را برای انسان به ارمغان می‌گذارد.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ نگهداری تن و سلامت روان در راستای سلامت سالمندان بیان کرد: در مهرماه روز کودک نیز مزین شده و با توجه به اینکه ۲۴ هزار کودک در مهدکودک‌های استان گیلان مشغول به آموزش هستند برنامه‌های ویژه‌ای را برای آن‌ها در نظر گرفته‌ایم.

وی دعوت از پدربزرگ و مادربزرگ‌ها به همراه نوه‌های خود در مهدکودک‌ها را یکی از برنامه‌های همه مهدکودک‌های استان عنوان کرد و گفت: فرزندپروری یکی از نکات مهمی است که باید به‌صورت جدی و هدفمند  موردتوجه قرار بگیرد.

وی با تأکید بر نحوه رشد و توسعه نسل آینده بیان کرد: رحم و شفقت نسبت به کودکان، بیش از  فراهم کردن امکانات برای آنان مهم است، زیرا کودکان بیش از آنکه به امکانات نیاز داشته باشند به محبت و عاطفه والدین نیازمندند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با تأکید بر اینکه اگر امروز از پدیده آقازادگی و ژن خوب نالان هستیم باید برای جلوگیری از ایجاد آقازادگان آینده، روش درست تربیتی را در پیش بگیریم، افزود: سالمندان امروز از فقر نمی‌نالند اما آن‌ها از تبعیض رنج می‌برند، چرا منِ مدیرکل، نباید بچه بیکار داشته باشم اما فرزندانی که حقشان داشتن کار است، امروز بیکار مانده‌اند؟!

نحوه نژاد با تأکید بر لزوم مبارزه با فساد در راستای اجرای عدالت در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: من دست قوه قضاییه و سپاه پاسداران را برای جلوگیری از فساد و بی‌عدالتی می‌بوسم و معتقدم که باید به‌صورت جدی با بی‌عدالتی در استان گیلان نیز مقابله شود.

مدیرکل بهزیستی استان از حضور ۴۶ هزار معلول خبر داد و افزود: خیرین به داد معلولان برسند چراکه یکی از باقیات و صالحات ایجاد شغل برای یک معلولی است که نمی‌تواند سرپناه و شغلی برای خود داشته باشد لذا خیرین با این اقدام خیر اندیشانه، خانواده‌هایی را از گزند مشکلات نجات می‌دهند.

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .