• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار : 1398/8/1
شیوه‌های جدید برخی پزشکان برای فرار از کارتخوان و پرداخت مالیات!

شیوه‌های جدید برخی پزشکان برای فرار از کارتخوان و پرداخت مالیات!


آیا نمی‌شود با آن دسته از پزشکان که بارها اعتبار قانون را زیر سؤال می‌برند و کار را به دهن کجی کردن به مصوبه مجلس رسانده‌اند برخورد کرده و ایشان را ملزم به رعایت قانون نمود؟

به گزارش ناظر و به نقل از «تابناک»؛ این پرسشی است که از مدت‌ها پیش مطرح بوده و تا این لحظه پاسخ نیافته؛ پرسشی که در پی الزام برخی مشاغل از جمله پزشکان به استفاده از کارتخوان‌های متصل به اداره مالیات بر اساس قانون بودجه سال جاری، تمدید چندباره مهلت پیوستن ایشان به این طرح و در نهایت سرپیچی ۸۰ درصد پزشکان از آن، در ذهن بسیاری شکل گرفته است.

رویدادی که به باور برخی، حکم دهن کجی به قانون را دارد و از این رو، ضروری است در اسرع زمان و با قاطعیت با آن برخورد نمود،. به ویژه از این رو که می‌دانیم دایره اجرای این قانون از سال بعد وسیع‌تر خواهد شد و امتناع گسترده طبقه ای چون پزشکان از گردن نهادن به این الزام قانونی، زنگ خطری جدی برای آینده است.

البته ماجرا در این جا خاتمه پیدا نمی‌کند، چون به تازگی اخباری منتشر شده که نشان می‌دهد برخی پزشکان پیوسته به این طرح قانونی هم برای فرار از اجرای آن، شیوه‌های جدیدی در دستور کار قرار داده و نوع جدیدی از فرار مالیاتی را به رخ همگان کشیده‌اند؛ راهکاری برای اخذ مبالغ اضافه از بیماران برای پرداخت سهم مالیات از درآمدشان.

داستان از این قرار است که بیماران در مراجعه به مطب برخی پزشکان، با چند گزینه برای پرداخت حق ویزیت مواجه می‌شوند، به این صورت که اگر نقدی پرداخت کنند، مبلغ کمتری از ایشان دریافت می‌شود و اگر بخواهند از کارتخوان استفاده کنند، موظف به پرداخت مبالغی بیشتر هستند؛ بیشتر از حق ویزیت و احتمالا برای جبران پولی که پزشک بابت مالیاتش می‌بایست به اداره مالیات بپردازد!

اما مگر نه اینکه می‌بایست کارتخوان پزشکان به سامانه ویژه در اداره مالیات متصل باشد و در این صورت، مشخص خواهد شد که کدام پزشک بیش از تعرفه مصوب وزارت بهداشت حق ویزیت دریافت و تخلف کرده است؟ ظاهرا این مشکلی است که پزشکان فراری از مالیات برایش دو راهکار متفاوت در پیش گرفته اند که یکی از آن‌ها الزام مراجعان به انتقال وجه به کارت منشی‌ها یا پرستاران و افراد دیگر است.

راهکار دوم هم احتمالا استفاده از کارتخوان‌هایی است که به درگاه اداره مالیات متصل نشده اند و منشی یا فرد دیگری می‌بایست با انتقال وجوه دریافتی به آن کارتخوان و شماره حساب متصل به آن، جور قانونی جلوه دادن امور را بکشد. راهکار‌هایی غیرقانونی که احتمالا مجازات سنگینی برایشان در نظر گرفته شده باشد، به شرطی که قرار باشد متخلفان شناسایی و مجازات شوند!

عزمی که بسیاری انتظار تجلی آن با پایان مهلت اتصال مشاغل مشخص در قانون برای پیوستن به این سامانه ویژه را داشتند و با گذشت زمان پی بردند که قرار نیست انتظارشان جامه عمل بپوشد. واقعیتی که مجابمان می‌کند از مسئولان بپرسیم آیا قرار نیست با قانون شکنان و افزایش هزینه‌های تحمیلی به بیماران مقابله کرده و مانع از گسترش این قانون شکنی در کشور شوند؟!

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .