• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار :
با استقرار طرح استروک در پورسینا؛ امکان بهبود بیماران سکته مغزی در بیمارستان پورسینا فراهم شد

با استقرار طرح استروک در پورسینا؛ امکان بهبود بیماران سکته مغزی در بیمارستان پورسینا فراهم شد


 

 

در صورت وقوع سکته مغزی، ظرف مدت کمتر از 3 ساعت به پورسینا مراجعه کنید.

شواهدی قوی وجود دارد که زنان و مردان از هر گروه سنی که دچار حملات ایسکمیک گذرا یا سکته مغزی خفیف، متوسط یا شدید می شوند از بستری در واحدهای سکته مغزی سود می برند.  مرگ و میر بیماران در صورت بستری در واحد سکته مغزی تا حدود 30 درصد کاهش می یابد، واحد سکته مغزی در بر دارنده رویکرد تیمی هماهنگ شده ای متشکل از چندین تخصص مختلف با محوریت تخصص نورولوژی است که با اهداف درمان حاد سکته مغزی، پیشگیری از عوارض، پیشگیری ثانویه از سکته مغزی مجدد، تسریع به حرکت درآوردن مجدد بیماران و فراهم کردن بازتوانی در مراحل اولیه طراحی می شود. با بستری در واحد سکته مغزی احتمال بقای بیماران افزایش می یابد، خطر پنومونی کاهش یافته و نیز پیش آگهی آن در صورت بروز بهبود می یابد و بیمار زودتر به حرکت در می آید. از اواخر بهمن ماه سال جاری با همکاری پزشکان گروه نورولوژی این مرکز، طرح " استروک " در پورسینا اجرا شد. با استقرار طرح مذکور،  احتمال بهبود بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند، حدود 30 در صد افزایش می یابد. در این خصوص، توجه به این مهم الزامی است؛ تنها بیمارانی می توانند از طرح استروک بهره مند شوند که پس از وقوع سکته مغزی ظرف مدت کمتر از 3 ساعت به پورسینا مراجعه  نمایند. دکتر امیر رضا قایقران – متخصص نورولوژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  و پزشک هماهنگ کننده تیم استروک در مرکز آموزشی درمانی پورسینا، در این خصوص گفت؛ هدف از این طرح، درمان بیمار در مراحل اولیه سکته مغزی است. مراجعه بیماران سکته مغزی ظرف مدت کمتر از 3 ساعت پس از بروز این بیماری، به ما این امکان را می بخشد تا با تزریق مناسب دارویی بتوانیم، لخته های خون ایجاد شده ناشی از سکته مغزی را در داخل عروق از بین ببریم و جریان خون را به مغز برگردانیم. وی با بیان اینکه این طرح توسط واحد سکته مغزی در بیمارستان پورسینای رشت راه اندازی شده است گفت: واحد سكته مغزي يكي از بخش هاي بيمارستاني است كه منحصر به بستري بيماران سكته مغزي بوده و هدف آن مراقبت و درمان بيماران سكته مغزي در فاز حاد و دوره ناپايدار است. وی مديريت فشار خون بيماران، مديريت پرفشاري داخل جمجمه اي، مونيتورينگ مداوم بيماران، اقدامات حمايتي عمومي، پيشگيري ثانويه، شروع بازتواني اوليه، بررسي اتيولوژي سكته مغزي، آماده سازي براي انتقال به بخش بينابيني را از اهداف واحد سكته مغزي بیان کرد.  قایقران افزود: بنابراین، آگاهی مردم از علایم  بیماری حایز اهمیت است. در این زمینه؛ اگر فردی به طور ناگهانی یا در عرض چند دقیقه دچار علایمی مانند؛ بی حسی و بی حرکت شدن یک نیمه بدن یا اختلال در حرف زدن ناگهانی شود و یا این که اطرافیان شخص تصور کنند که فرد حرف ها را درست نمی فهمد و یا دچار اختلال ناگهانی در تعادل یا دو بینی و سرگیجه شده است، بلافاصله و در اسرع وقت او را به بیمارستان پورسینا برسانند. پس به خاطر داشته باشید؛ هرچه زمان انتقال فرد به پورسینا کمتر شود، احتمال بهبودی فرد بیشتر می شود. در حال حاضر،  تعداد زیادی از افراد پس از بروز سکته مغزی نمی توانند از عهده کارهای روزمره زندگی خود برآیند و نیازمند کمک دیگران هستند که در صورت اقدام سریع و به موقع می توان تا حد زیادی از بروز این مشکلات پیشگیری نمود. در این راستا، هماهنگی های لازم نیز با اورژ انس شهر (115) به عمل آمده است. گفتنی است؛ در حال حاضر فشار خون بالا، شایع ترین علت سکته مغزی در ایران می باشد.

 
 

 

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .