• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار :
چهارمین جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان ابتدایی استان گیلان برگزار شد

چهارمین جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان ابتدایی استان گیلان برگزار شد


ناظر.استعدادهای نهفته همیشه در بین دانش آموزان وجود داشته  و باید شرایطی فراهم شود تا این استعداد تقویت و نوعی اعتماد به نفس در آنان ایجاد شود. جامعه امروز ما نیازمند دانش آمیخته با مهارت است.  برگزاری رقابتهای سالم در قالب جشنواره ها از جمله برنامه هایی است که باعث بروز استعدادهای دانش آموزان می شود که در آموزش و پرورش استان گیلان بعد از حضور مهدی حاجتی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش با توجه به سوابق و تجربه طولانی و زیاد وی در آموزش و پرورش پررنگتر شد زیرا معتقد است دانش آموزان منابع انسانی فردای ما هستند. یکی از این طرحها که مورد توجه وی و تیم مدیریتیش بوده جشنواره جابربن حیان است.

نمایشگاه چهارمین جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان ابتدایی استان گیلان تحت عنوان جشنواره جابربن حیان با حضور محمد دیمه ور معاون آموزش ابتدایی و مهندس علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش و سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در رشت و در محل نمایشگاههای دائمی گیلان به مدت سه روز برگزار شد. در طول برگزاری این نمایشگاه که  مدیرکل آموزش و پرورش استان ، معاونان وی ، مربیان ، معلمان ، جمعی از دانش آموزان دوره ابتدایی و والدین آنان شرکت داشتند، مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: این طرح رقابتی هیجان انگیز در دانش آموزان دوره ابتدایی ایجاد می کند و زمینه ساز بروز خلاقیت واستعداد در بین آنهاست.

 وی یادآور شد : طرح جشنواره جابربن حیان که در بخشهای مدرسه ای ،منطقه ای،استانی و کشوری برگزار می شود باعث طرح سوال ، پژوهش و بررسی توسط دانش آموزان طی همکاری با والدین و معلمان شده است.

حاجتی در ادامه با اشاره به راه یافتن 746 طرح برتر منطقه ای به استان افزود: پروژه های علمی برگزیده  دانش آموزان در سطح منطقه انتخاب و در این مکان به نمایش گذاشته شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان اعلام کرد: پس از داوری طرحهای ارائه شده در این نمایشگاه شش طرح برتر به مرحله کشوری راه پیدا می کنند.

مهندس علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ضمن بازدید از غرفه های این نمایشگاه  با اشاره به جشنواره جابربن حیان به عنوان یک آرزوی قدیمی در آموزش و پرورش گفت : برگزاری این نوع جشنواره ها باعث می شود تا دانش آموزان  کتب درسی را فقط حفظ نکنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه دانش آموزان با حضور در این جشنواره ها راه دانشمندان را می پیمایند خاطرنشان کرد : ما در مقطع متوسطه جشنواره خوارزمی را داریم که اکثر پروژه های علمی دانش آموزان در آن نمایشگاه به نام اختراع ثبت می شود از این رو مطمئن باشید جابربن حیان هم دستاوردهای خوبی خواهد داشت و این طرح موجب افزایش همکاری بین دانش آموزان ، والدین و معلمان می شود.

محمد رضا گلی معاون ابتدایی آموزش و پرورش گیلان در مراسم اختتامیه این نمایشگاه خبر از راه اندازی اولین پژوهش سرا در مقطع ابتدایی را به کمک خیرین در آینده نزدیک داد و گفت: آموزش و پرورش دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار زیادی از جمله دانش آموزان و گروه های آموزشی هستند که تفکر کار عملی را در بین دانش آموزان گسترش می دهند.

وی بیان داشت : با بها دادن و فعال کردن گروه های آموزشی می توانیم این رقابتهای علمی را هیجان انگیز تر برگزار کنیم.

وی در ادامه تفکر علمی، حل مسئله ، پژوهش و مهارت های زندگی اسلامی دانش آموزان و زمینه سازی برای بروز خلاقیت و استعدادهای آنان را از اهداف طرح جشنواره جابربن حیان عنوان کرد.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش گیلان در پایان  اضافه کرد : این طرح باعث تحقق اهداف علمی ،آموزشی، اجتماعی و زیستی دوره ابتدایی شده و در افزایش مهارتهای زندگی ، شناسایی، تقویت استعدادهای فردی و ایجاد زمینه ای مناسب برای کارآفرینی در دانش آموزان دوره ابتدایی موثر خواهد بود.

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .