انتشار :
دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان در بازدید سرزده از بیمارستان پورسینا  از عملکرد بیمارستان پورسینا جهت استقرار طرح تحول سلامت تقدیر کرد

دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان در بازدید سرزده از بیمارستان پورسینا از عملکرد بیمارستان پورسینا جهت استقرار طرح تحول سلامت تقدیر کرد


ناظر. طرح تحول نظام سلامت طرحی بزرگ که پس از انقلاب در دولت تدبیر و امید شکل گرفته و  همه بخشهای دولتی و خدماتی موظف به همکاری در این طرح بزرگ هستند. مطالب فوق را دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان در بازدید  سرزده از بیمارستان پورسینای رشت عنوان کرد و افزود : انشاءالله مردم در زمینه کاهش مشکلات و هزینه های درمان قدم به قدم شاهد تحولات مثبت خواهند بود.

وی در این بازدید که به منظور چگونگی اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستانهای رشت به پورسینا رفته بود، یادآور شد : طرح تحول سلامت با دستور و تاکید رییس جمهور برای کاهش هزینه های درمان مردم به مرحله اجرا گذاشته شد.
استاندار گیلان در ادامه این بازدید با اشاره به اینکه در این طرح هزینه های تشخیص، درمان و دارو برعهده بیمارستانها گذاشته شده،تاکید کرد: در این طرح هزینه های درمان در بیمه های شهری 10 درصد و در بیمه های روستایی 5 درصد از بیماران دریافت می شود. بنابراین کسانی که در گذشته هزینه های میلیونی بابت درمان در بیمارستانهای دولتی پرداخت می کردند در حال حاضر ، با کمترین هزینه درمان خواهند شد و دولت باری بزرگ را از دوش آنان برداشته است.


وی که از بخشهای مختلف بیمارستان پورسینا بازدید و با بیماران و همراهان بیمار گفتگو کرد، روند اجرای طرح تحول سلامت در گیلان را خوب ارزیابی نموده و از مردم خواست برای حصول نتیجه بهتر نهایت همکاری را داشته باشند.
نماینده عالی دولت در استان گیلان  همچنین افزود : در این طرح بیماران و همراهانشان برای دریافت دارو به بیرون از مرکز درمانی ارجاع داده نمی شوند و مراکز ، خود ملزم به تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز هستند.
دکتر نجفی در این بازدید سرزده که پرفسور انوش برزیگر رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و اعضای ستاد نظام طرح تحول دانشگاه علوم پزشکی و دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رییس بیمارستان پورسینا وی را همراهی می کردند از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان  به خصوص عملکرد کارکنان بیمارستان پورسینا، جهت استقرار برنامه جدید نظام سلامت کشور تقدیر کرد و گفت: امروز شاهد تحول عظیمی در مرکز آموزشی درمانی پورسینا بودیم و در این زمینه بازسازی های اخیر در پورسینا ( به خصوص در بخش اورژانس ) قابل توجه است؛ اما این بیمارستان قدیمی نیازمند بازسازی است.پرفسور انوش برزیگر نیز در گفتگو با مسئول روابط عمومی بیمارستان پورسینا با اشاره به نقش با اهمیت مسئولین و رئوسای بیمارستانها در استقرار طرح تحول نظام سلامت افزود: با اجرای موفقیت آمیز برنامه نظام سلامت کمک بزرگی به مردم ایران می شود ، که لازمه دستیابی به این مهم اعمال مدیریت صحیح همراه با برنامه ریزی ، پیگیری و همکاری صحیح می باشد.
با توجه به اینکه اجرای این طرح را گامی بزرگ،از سوی دولت،وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان است امیدواریم که هر روز شاهد موفقیت اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش آلام بیماران باشیم.  
 

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .