انتشار : 1400/12
آقای استاندار؛ از مبارزه نمایشی با تخلفات آبی گرم نخواهد شد!

آقای استاندار؛ از مبارزه نمایشی با تخلفات آبی گرم نخواهد شد!


به گزارش ناظر  و به نقل از حکایت گیلان کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که طبق آن «اسدالله عباسی» استاندار گیلان در معیت لشگری از خدم و حشم و با همراهی دو جین افراد دوربین به دست مشغول بحث و صدور دستور به شخصی است که گفته می شود «رئیس شیلات منطقه حویق» است.

هرچند نگارنده خود معتقد است که مدیران و مسئولان می بایست در مقابل کارمندان دولت به ویژه کارمندان رده های بالاتر سخت گیر و قاطع و در مقابل ارباب رجوع (مردم) نهایت خضوع و فروتنی را پیشه کنند و این را خصلتی شایسته برای مدیران ارشد می داند؛ اما نوع برخورد استاندار با این مدیر جزء دولتی، آنهم از منطقه ای کوچک و گمنام؛ بیش از آنکه نشانه اقدامی در راستای احقاق حقوق مردم و جلوگیری از دست اندازی به منافع ملی باشد شائبه اجرای نمایشی رسانه ای برای مقاصدی دیگر دارد!!

اگر بناست بازدیدهای سرزده و یا از پیش اعلام شده از سازمانها و نهادها آنهم از سوی مدیران ارشد کشوری و استانی نه با هدف اصلاح و بهبود امور؛ بلکه به مچ گیری و تحقیر چند کارمند و کارشناس جزء و یا مدیرانی در سطح "رئیس شیلات حویق" آنهم در جلوی دوربین رسانه ها ختم شود، مطمئنا نمی توان کمترین امیدی به مقابله با فساد اداری و یا بهبود شرایط خدمت رسانی به مردم از سوی دستگاهها داشت. به ویژه آنکه استاندار هیچ وقعی به دلایل مطرح شده از سوی مدیر تحقیر شده نمی گذارد و فی المجلس دستور عزل او را ( آنهم به گناه ایستادن در روی خودش و نه بابت اتهام ادعایی) صادر می کند!

از هر زاویه که به این ماجرا نگاه کنیم جز اینکه آن را نمایشی رسانه ای در برخورد با تخلفات ببینیم، نتیجه دیگری نمی توان گرفت!

درحالی که سازمان های عریض و طویل بازرسی، تخلفات اداری و ... ایجاد شده اند تا به جای رفتارهای پوپولیستی و نمایش خشم و غیظ مدیران در برخورد با تخلفات ادعایی، دلایل و مستندات را اخذ، بررسی کارشناسی و در فضایی به دور از جنجال، بررسی و  رای مناسب را صادر کنند.

پرواضح است که در صورت اثبات تخلف، هرچه مدیر متخلف مقام و منصب مهمتری داشت، می بایست در رسانه ای کردن ماجرا و اعمال حداکثر مجازات قانونی جدیت بیشتری را مشاهده کرد در غیر اینصورت از این سر و صداهای نمایشی در برخورد با کارمندی در حد «رئیس شیلات حویق» (که کثیری از مردم گیلان حتی نام چنین منطقه ای را هم نشنیده اند) آبی در مبارزه با فساد و احقاق حقوق مردم گرم نخواهد شد!/ مجید علیپور

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .