• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار :
دكتر جابر نبی زاده معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه‌ علوم‌ پزشكي‌ استان‌ گيلان‌ : پروفسور برزیگر از چهره های علمی و مدیریتی بی نظیر در استان و کشور است

دكتر جابر نبی زاده معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه‌ علوم‌ پزشكي‌ استان‌ گيلان‌ : پروفسور برزیگر از چهره های علمی و مدیریتی بی نظیر در استان و کشور است


ناظر. نيروي‌ انساني‌ عامل‌ اصلي‌ و اساسي‌ در پيشرفت‌ هر سازمان‌ است‌. زماني‌ كه‌ نيروي‌انساني‌ از سلامت‌ جسمي‌ و روحي‌ برخوردار نباشد مولد و كارآمد نخواهد بود. پس‌ اين‌ نكته‌ حائز اهميت‌ است‌ كه‌ اگر اعتبارات‌ و منابع‌ كافي‌ به‌ موقع‌ در جهت‌ تأمين ‌نيازهاي‌ نيروي‌ انساني‌ از هر لحاظ‌ قرار گيرد نيروي‌ انساني‌ مي‌ تواند در رسيدن‌ هر سازمانی‌ به‌ اهدافش‌ نقش ‌خود را به‌ خوبي‌ ايفا نمايد. دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بيش‌ از 12 هزارپرسنل‌ و وجود 8 هزار پرسنل‌ بازنشسته‌ با 972 خانه‌ بهداشت‌، 255 مركز بهداشتي‌ درماني‌،22 بيمارستان‌ با حدود 3 هزار و 400 تخت‌ بيمارستاني‌، 16 شبكه‌ و 7 دانشكده با سه و نيم ميليون نفر مراجعه سالانه بخش بهداشت و درمان‌ با حجم‌ بالاي‌ فعاليت‌ها وفرآيندهاي‌ اداري‌ و غير اداري‌ روبروست‌. یکی از معاونتهای دانشگاه علوم پزشکی که فرآيند توزيع‌ ،جذب‌ و انتقال‌ نيروي‌ انساني‌، تامين اعتبار لازم جهت اقدامات مختلف پرسنلي ،آموزشي، عمراني ، تعمير و بازسازي واحدهاي اجرايي‌، برگزاري‌ مناقصات‌ و مزايده‌ها، آموزش کارکنان ، رفاه و تربيت بدني را به عهده دارد معاونت‌ توسعه‌ مديريت‌ و منابع‌ دانشگاه‌ علوم‌ پزشكي است. در همین راستا به سراغ دکتر جابر نبی زاده که جدیدا به این سمت منصوب شده است رفتیم . وی طی یک گفتگو با اشاره به اینکه ارتقاء سلامت و کمک به بیماران همیشه نیازمند پشتوانه ای محکم است گفت : اینجانب با امکانات موجود و با بهره گیری از همه توانایی های مدیران و کارکنان تلاش دارم با شناسایی نقاط  ضعف و با تدوین برنامه های لازم و اولویت بندی شده و نیاز سنجی از واحدهای زیرمجموعه از ظرفیتها موجود استفاده کنم.
نبی زاده یادآور شد:حضور اینجانب در جایگاه خدمتی معاونت توسعه حسب دستور جناب آقای پرفسور برزیگر ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان که از چهره های بی نظیر علمی و مدیریتی استان وکشور هستند، بوده  و در حال حاضر فرصت خدمتگزاری برایم که افتخار شاگردی و آشنایی نزدیک به 20 سال با ایشان را دارم فراهم شده است و اعتقاد دارم باید از فرصت حضور چنین چهره علمی و مدیریتی برای ارتقاء سلامت و کمک به بهداشت و درمان استان استفاده کرد.
وی صیانت از نیروهای شاغل در دانشگاه و اساتید و ایجاد انگیزه در آنها و فراهم آوردن شرایط لازم برای تجهیز مراکز درمانی، بهداشتی را از اهم اهداف خود برشمرد.
نبی زاده که از پزشکان عمومی است و 15 سال سابقه پیش از این به عنوان مدیر فرهنگی- اجتماعی ، پزشک معتمد، بازرس و کارشناس بهداشت و درمان در اداره کل بازرسی استان گیلان و پزشک مرکز بهداشت رشت فعالیت می کرد ، گفت : رعایت قوانین و مقررات در انجام معاملات دولتی به خصوص مناقصات و مزائده ها برای اینجانب که در دستگاه نظارتی کار کردم از اهمیت بالایی برخوردار است. پرهیز از حاشیه پردازی،غوغا سالاری، دوری از تنش، ایجاد رویه همکاری و همدلی بین کارکنان و مدیران از دیگر اهداف این معاونت خواهد بود.
نبی زاده در ادامه تاکید کرد: در صورت مشاهده هر گونه بی عدالتی و تخلف چه در جذب و بکارگیری نیرو و چه در انجام پروژه های عمرانی یا سایر امورات مربوط به این حوزه با کسی تعارف یا مسامحه نخواهم کرد.
معاونت‌ توسعه‌ مديريت‌ و منابع‌ دانشگاه‌ علوم‌ پزشكي‌ گيلان‌ در ادامه با اشاره به طرح تحول سلامت افزود: کمک به اجرای کامل برنامه پنجم توسعه در بخش سلامت و ارتقاء شاخصهای بهداشتی،درمانی با پشتیبانی این معاونت امکانپذیر است و اجرای دقیق این طرح مطابق دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت و درمان با هدف اولیه کاهش پرداختی از سوی مردم است.
نبی زاده در ادامه به منابع مالی این طرح اشاره کرد و یادآور شد:منابع مالی این طرح از محل اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها تامین شده و بر حسب دستور وزیر محترم بهداشت  دستورالعمل اجرایی آن زیر نظر ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان برای معاونین، مدیران و رئوسای بیمارستانها تشریح شد و مبالغ ریالی آن به حساب بیمارستانها واریز شد.
وی تاکید کرد: کلیه بیمارستانهای دولتی موظفند دارو و تجهیزات مورد نیاز بیماران بستری را تهیه نموده و از جمع فاکتورو صورتحساب بیمارستان فقط 10 درصد دریافت نمایند. بسته های دیگر طرح تحول از جمله ارتقاء کیفیت هتلینگ ، طرح مقیمی پزشکان متخصص  و نیز حمایت ازماندگاری پزشکان در مناطق کمتر توسعه یافته  به بیمارستانها ابلاغ و در حال اجرا بوده و اعتبار هرکدام از این بسته ها هم بین بیمارستانها توزیع شده است.
 وی با اشاره به آمادگی 24 ساعته ستاد طرح تحول در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت : جناب پرفسور برزیگر نسبت به اجرای دقیق طرح بسیار حساس بوده بطوریکه شخصا طی مدت اجرای طرح تحول سلامت شبانه و حتی در روزهای تعطیل به بیمارستانها رفته و از نزدیک ضمن گفتگو با بیماران، دستور بررسی پرونده بستری و صورتحسابهای بیماران را دادند و تاکید دارند گزارش گیری روزانه از کلیه واحدها برای ایجاد رضایتمندی صد در صدی جمعیت ملاک است وحتی یک مورد نارضایتی را نمی پذیرند.
 دکتر نبی زاده در پایان اظهار امیدواری کرد تا بتوانیم از چنین فرصتی که فراهم شده ، باری از دوش مردم عزیز و بیماران برداریم .

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .