انتشار :
ساخت مرکز درمانی 120 تختخوابی امید پورسینا درانتظار همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان!

ساخت مرکز درمانی 120 تختخوابی امید پورسینا درانتظار همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان!


اشرف السادات خوشحال.اخبار  دستاوردهاي بیمارستان پورسینا در سالهای حضور دکتر شاهرخ یوسف زاده و تیم مدیریتی وی بیمارستانی که تا قبل از سال 1384 هر کسی جرات وارد شدن به آن را نداشت برای مردم گیلان حائز اهميت و در خور توجه است. پورسینا در مسیر حرکت خود به سمت تعالی در سالهاي  اخير زبانزد خاص و عام بوده و با تلاش این تیم مدیریتی توانست اعتماد از دست رفته مردم گیلان را به خود برگرداند که البته کار آسانی نبود. يكي از اهدافی كه همیشه  مورد توجه جدي رئيس بيمارستان پورسينا قرار داشت استفاده از پتانسیل خیران سلامت و تاسيس موسسه‌اي خيريه بود. موسسه‌ايي كه بتواند نقش بسيار مهمي در رسيدگي به مصدومين و آسيب ديدگان از حوادث و ساير فعاليتهاي خيریه داشته باشد. بدین ترتیب شد که انجمن محبان یاری دهنده درمان مرکز آموزشی درمان پورسینا با عنوان موسسه خیریه امید برای اولین بار در سیستم سلامت استان گیلان شکل گرفت. قرار بود  با توجه به اينكه بناي اين بيمارستان با همت خيّرين گذاشته شده واز طرفي چون ميزان بودجه دولتي برای بازسازی و اصلاح این بیمارستان 86 ساله کافی نبود بیماران در این موسسه، امید بیشتری برای سلامتی کامل پیدا کنند که الحمدالله با استقبال مردم گیلان و حتی کشور مواجه شد. مردم گیلان با تقدیر از زحمات اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل این موسسه خیریه معتقدند که عملکرد این موسسه در طول یکسال گذشته می تواند الگویی مناسب برای سایر موسسات خیریه باشد چرا که اگر هم این موسسه به هر دلیل منحل شود بخاطر اینکه هیچکدام از اعضا سهمی در آن ندارند تمام تجهیزات آن به بیمارستان پورسینا بر می گردد.
یکی از پروژه های این موسسه خیریه ساخت مرکز درمانی 120 تختخوابی امید در داخل بیمارستان پورسینا بود که کلنگ احداث آن زده شد ولی تاکنون ساخت آن شروع نشد.در همین راستاو برای انعکاس عملکرد موسسه خیریه امید سراغ خانم دکترهاجر تحریری نیک صفت نماینده اسبق مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی که هم اکنون به صورت افتخاری مسئولیت مدیر عاملی این موسسه را پذیرفته رفتم تا با ایشان گفتگویی داشته باشم.دکتر تحریری نیک صفت مدیر عامل  موسسه خیریه امید در خصوص عملکرد این موسسه به خبرنگار ما گفت : این موسسه  با توجه به اهداف خدمت رسانی بهتر و با کیفیت مناسبتر برای بیماران ، اقداماتی را از خرداد 1392 آغاز کرد . در این مدت یک بخش VIPبا  8 تخت بستری  و دارای همه امکانات با کیفیت بسیار خوب آماده کردیم که در این بخش کلیه بیمارانی که بیمه پایه و تکمیلی دارند می توانند خدمات درمانی دریافت کنند و کسانی که دارای هر دو بیمه هستند یا پولی نمی پردازند و یا اگر هم بپردازند مقدار آن اندک خواهد بود .


وی افزود : با توجه به اینکه موسسه خیریه امید یک موسسه غیرانتفاعی است ولی اعضای هیئت امنا و هیات مدیره  هیچ حقوقی دریافت نمی کنند و نه خود و نه خانواده درجه یک آنهاهم از هیچ سهمی  برخوردار نیستند.
وی ادامه داد: بر اساس اساسنامه مدیر عامل بابت وقتی که می گذارد می تواند حق الزحمه دریافت کند که شرط پذیرش این مسئولیت از سوی اینجانب این بود که بدون دریافت حقوق انجام وظیفه نمایم. بنابراین هزینه های درمانی  در این موسسه خیریه برای بیمار بسیار پایین تر از بخش خصوصی می شود.
مدیر عامل  موسسه خیریه امید با اشاره به رضایتمندی بیش از 95 درصدی  بیماران اضافه کرد : در این بخش همه امکانات مناسب از قبیل صندلیهای تختخواب شو،کمد نگهداری لباس،یخچال ،دی وی دی،منوی غذای بیمار با انتخاب بیمار و همراه بیماررا آماده کردیم و کلیه کارها بیماران از پذیرش تا ترخیص توسط پرسنل این موسسه انجام می شود و همراه بیمار فقط به عنوان کسی که مایه آرامش است حضور دارد.


وی خاطرنشان کرد : در حال حاضر چهارتخت دیگر در بخش الکتیو مغز و اعصاب بصورت V.I.P آماده کردیم که بیماران دارای بیمه پایه و تکمیلی از این بخش خدمات می گیرند و زمانی هم که بیمار نداشته باشیم بیماران بیمارستان با هر شرایط  در این بخش بدون پرداخت هزینه بستری شده و به نوعی بیمارستان دولتی هم از این تختها استفاده می کند.همچنین پنج تخت فیزیوتراپی V.I.P با بهترین فضا و امکانات در شان بیماران نیز برای اینگونه بیماران آماده کرده ایم.
تحریری در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری گفت :همه تلاش ما این است که بیمار غیر بیماری دغدغه ی دیگری نداشته باشد.


وی تاسیس فروشگاه تجهیزات پزشکی مصرفی و کاشتنی را از دیگر اقدامات این موسسه عنوان کرد و افزود : تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت بطور شبانه روزی کالا را در اختیار بیماران با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت قرار می دادیم و هم اکنون پس از اجرای طرح تحول سلامت این کالاها را در اختیار بیمارستان قرار می دهیم و در حال رایزنی برای اخذ نمایندگی شرکتهای تولید کننده و توزیع کننده هستیم تا قیمت این کالاها برای بیمارستان و بیماران ارزانتر تمام شود.


تحریری با اشاره به اینکه  تاکنون حدود 500 نفر از کمکهای موردی این موسسه استفاده کردند افزود : این موسسه در طول یکسال گذشته اتاق اورژانس 2، اتاق معاینه پزشکان،اتاق تریاژ،اتاق استراحت پزشکان،اتاق عمل سرپایی را اصلاح و بازسازی نمود و در حال حاضر در حال بازسازی اورژانس1، راهروهای آن و ساخت یک اتاق عمل استاندارد با 4 تخت ریکاوری و یک اتاق انتظار برای همراهان در بیمارستان هستیم و تلاش داریم یک اتاق عمل استاندارد به اتاق عمل های موجود اضافه کنیم و امیدواریم با سرعتی که این پروژه دارد کمتر از سه ماه آینده آماده شود.
وی در ادامه به صرف  درآمد این موسسه خیریه در بیمارستان پورسینا اشاره کرد و بیان داشت : درآمد موسسه خیریه امید صرف بازسازی و اصلاح و خرید تجهیزات پزشکی برای این بیمارستان می شود و چون ما به عنوان یک بخش خصوصی  در داخل یک بخش دولتی به بیماران سرویس می دهیم ولی بیماران علیرغم دریافت خدمات از بخش خصوصی بر این باورند که در بیمارستان دولتی پورسینا با این سرویس خوب مداوا می شوند.


مدیرعامل موسسه خیریه امید تاکید کرد : ما بهترین پرسنل و همکاران را در موسسه خیریه امید داریم و این عزیزان با دل خود کار میکنند و در واقع با خدا معامله کرده اند.همه کارهای این موسسه برای بالا بردن سطح خدمت رسانی بیمارستان پورسینا در استان گیلان و کشور است و هدف ما در دراز مدت نوسازی و اصلاح بیمارستان پورسینا بوده و این موسسه برای خودش چیزی نمی خواهد و همه فعالیت اقتصادی موسسه خیریه امید به بیمارستان پورسینا برمی گردد.
وی در خصوص سرنوشت مرکز درمانی 120 تختخوابی امید در بیمارستان پورسینا  گفت: در اسفند 91 کلنگ  مرکز درمانی امید زده شد و باید عملیات ساخت آن بلافاصله شروع می شد. قرار بود دانشگاه علوم پزشکی گیلان ساختمانی در محوطه بیمارستان جایگزین پاویون رزیدنت های بیمارستان پورسینا در اختیار ما بگذارد اما با تغییر مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی تاکنون ساختمان جایگزین تحویل نشده است. امیدواریم با حمایت پرفسور برزیگرریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان هرچه زودتر ساختمان جایگزین تحویل شود تا بتوانیم ساخت مرکز درمانی امید  را آغاز کنیم.


تحریری خاطرنشان کرد : ما منتظر کمک دولت نمی مانیم و  کاملا آمادگی داریم یک مرکز درمانی 120 تختخوابی فوق تخصصی با بخشهای کلینیکی و پاراکلینیکی احداث کنیم و همه امکانات مورد نیازش را تهیه کنیم. هدف ما این است که کمک و بازوی دولت باشیم و انشاء الله اگر دانشگاه علوم پزشکی گیلان همکاری کند می توانیم در آینده نه چندان دور شاهد راه اندازی این مرکز درمانی باشیم.
وی در پایان از کمکهای مالی،فکری و تجربی خیرین تقدیر کرد و افزود : هر کس در این موسسه قدمی بردارد در واقع برای باقیات و صالحات خود گام برداشته و ما چشم به راه کمک خیرین هستیم. هر چند که تاکنون هر موقع به این عزیزان نیاز داشتیم ما را تنها نگذاشتند.
 

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .