انتشار :
جاده سنگر به کوچصفهان  از جمله خطرناکترین جاده ها در استان گیلان است

جاده سنگر به کوچصفهان از جمله خطرناکترین جاده ها در استان گیلان است


فرماندار شهرستان رشت در مراسم بهره برداري از پروژه هاي عمراني بخش سنگر ضمن تبريک هفته دولت و ولادت حضرت معصومه(س) اظهار داشت: عليرغم مشکلات فراواني که دولت در طي يکسال اخير با آن روبرو بود، با همکاري و همدلي مردم و مسئولين پيشرفت خوبي در پروژه ها حاصل شد. سيد عيسي مهدوي تعداد پروژه هاي قابل افتتاح استان در هفته دولت سال جاري را 169 پروژه اعلام کرد و گفت: اين پروژه ها با اعتباري بالغ بر 350 ميليارد تومان به مرحله بهره برداري رسيده اند. وي با اشاره به رشد 300 درصدي تعداد پروژه ها نسبت به مدت مشابه سال قبل، عنوان کرد: در سايه آرامش و اميدي که دولت ايجاد نمود، شاهد تحقق مديريت جهادي مورد تاکيد مقام معظم رهبري هستيم. در پنجمين روز از هفته دولت مرکز پزشکي ويژه مددجويان بهزيستي رشت، مرکز توانبخشي و مراقبتي شبانه روزي ويژه معلولين بالاي 14سال در روستاي بنکده بخش سنگر ،ساختمان دهياري روستاي گيساوندان با اعتبار 300 ميليون  ريال، مجموعه سرپوشيده پرورش ماهيان سردآبي در روستاي پيشکنار با اعتبار 4 ميليارد ريال، دهياري روستاي بهدان با اعتبار 550 ميليون ريال، بهره برداري از راه روستايي دلچه- تورانسرا - توسروندان به طول 8 کيلومتر با اعتبار 12 ميليارد ريال ، افتتاح ساختمان دهياري روستاي بهدان و همچنين افتتاح پل روستايي بهدان با حضور فرماندار رشت به بهره برداري رسيدند.
حجت الاسلام والمسلمین تجدد امام جمعه سنگر نیز در این مراسم با اشاره به 249 شهید در بخش سنگر گفت : سیاهکل رضوانشهر و ماسال که شهرستان هستند این تعداد شهید ندارند. بیشترین فرماندهان جنگ از این منطقه بودند. بنابراین پتانسیلها و نقطه های قوت این بخش بسیار قابل توجه است و بار مالی نباید مانع رسیدن امکانات به این بخش شود. مردم این بخش هم انتظارات زیادی از استان در خصوص توجه به این بخش دارند.
امام جمعه سنگر افزود: خشکبیجار کمی بیشتر از  30 هزار نفر است در حالیکه جمعیت این بخش بین 65 هزار تا 90 هزار نفر است. یعنی دو برابر خشکبیجار باید در این بخش امکانات داشته باشیم. به عنوان مثال آسفالت راه روستایی ما باید به تناسب جمعیت بیشتر از خشکبیجار باشد. در زمان مهندس صادقی مدیرکل راه اسبق گیلان راههای روستایی این بخش کمی رشد پیدا کرد. 
تجدد در ادامه در خصوص تذکر به شرکت گاز گفت : چند وقت پیش تذکر دادم که مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان در جلسه ای به من قول دادند که در هفته دولت 6 پروژه گاز در این منطقه به بهره برداری می رسد ولی یک پروژه در این بخش در هفته دولت به بهره برداری رسید. مردم این بخش مردمی بسیار صبور هستند . 14 روستای ما فاقد گاز هستند و از این تعداد 6 روستا نیمه کاره رها شده که باعث فرسایش کارهای خدماتی موجود می شود.
وی در خصوص تقویت برق روستاهای این بخش یادآور شد : نوسانات برق در بخش سنگر بسیار زیاد است . خدا نکند شهر رشت نیاز به برق داشته باشد فورا برق سنگر قطع می شود.
وی از مسئولین استان خواست تا یک دستگاه پست برق در این بخش نصب شود تا از این شرایط مردم نجات پیدا کنند.
امام جمعه سنگر در ادامه سخنانش به جاده سنگر – کوچصفهان اشاره کرد و افزود : با توجه به توسعه شهر شهر به صورت طولی در حال توسعه است و جاده سنگر به کوچصفهان  بر اساس نامه نگاریهای پلیس راه منطقه از جمله خطرناکترین جاده در استان گیلان است. نامه های متعددی از سوی مردم منطقه کوچصفهان و سنگر و مسئولین برای رفع این مشکل نوشته شده که باید پیگیری شود.  
تجدد در ادامه به دفن لوله های آبی که دولت حدود 200 میلیون تومان برای آن هزینه کرده بود به دلیل مزاحمت و بلا استفاده بودن توسط شهرداری سنگر در زمین دفن شد اشاره کرد و یادآور شد : فشار آب در شهر سنگر بسیار کم و همانند  قطره چکان است.بعضی از مالکان ساختمانهای جدید الاحداث اعلام می کنند بعضی از روزها حدود 12 ساعت آب قطع بوده  که این مطلب مردم را به شدت ناراحت می کند. امیدوارم تا با اتصال به منبع اصلی آب این مشکل به طریقی حل شود.
 
خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .