• اعتراض شدید وزیر بهداشت: شعله هرگونه تصمیم آتش ‌به ‌اختیار دامن نظام سلامت و اقتصاد کشور را خواهد گرفت

  ناظر. وزیر بهداشت به اقدام ناگهانی وزارت صمت درباره بازگشایی مشاغل و مراکز کسب و کار اعتراض شدید کرد.

 • اعلام وضعیت سفید برای بیمارستان‌های گیلان نابخردانه است

  ناظر. این مدیر جذاب نمی‌داند که این نامه چه میزان بار قانونی برای خود او ممکن است داشته باشد که بدون ذکر استنادات لازم و صرفا با قید تغییر در شرایط، وضعیت را سفید اعلام نموده است.

 • تعویق وام‌های قرض‌الحسنه، نذر کردن روغن ریخته برای امامزاده است

  ناظر. سیاستگذاران نشان داده‌اند که گوش‌های بسته و دهان‌های باز دارند و در عالم سیاست، گربه ‌صفتی نیز سکه رایج است.

 • آقای روحانی! چرا جان مردم را به خطر می اندازید؟

  ناظر. چرا اینقدر اصرار به بازگشایی سریع بانکها و ادارات دارید؟/ بیش از یکماه است که خودتان به شدت رعایت می کنید و تمامی جلسات تان را از طریق ویدئو کنفرانس مدیریت می کنید و در جلسه هیأت دولت نیز فقط خودتان با نفر بغل دستی چند متر فاصله دارید!!!/ چنانچه عده ای ناآگاه و یا بی وجدان، موقعیت بحرانی کشور را درک نکرده و به توصیه ها و اخطارهای مقامات مسئول و "ستاد مقابله با کرونا" توجه نکرده و نمی کنند باید با آنان شدیدترین برخوردها را انجام داد!!/ وقتی که مجلس شورای اسلامی بطور کامل تعطیل است و برخی از دستگاههای وابسته به دولت و حتی تمامی مجموعه های خصوصی و غیردولتی نیز تقریباً تعطیل و یا نیمه تعطیل میباشند، پس چرا دولت به باز بودن و فعالیت بانکها و ادارات در این ایام بحرانی اصرار می ورزد؟

 • از شایعه تا واقعیت؟!

  ناظر. هيچ گونه تغييري در نحوه محاسبه قيمت برق رخ نداده و اقلام عوارض و آبونمان كماكان براساس مبلغ صورتحساب و تعداد روزهاي دوره از طريق پيامك به شماره تلفن همراه مشترک اعلام می شود

 • امیدواریم گوش مسئولان, مانند گوشی هایشان نباشد

  ناظر. حدود 90 درصد از کارگران زیرخط فقر هستند و دولت توجهی به آنها ندارد/ اکثر حمایتی های دولتی ها در کلام خلاصه و به مرحله عمل نمی رسد/ پرداخت نهایتاً‌ 600 هزار تومانی دولت مگر چقدر می تواند به آنها برای امرار معاش زندگی کمک کند در شرایطی که به گفته ی نمایندگان کارگران حداقل سبد معیشت کارگران 4 میلیون و 940 هزار تومان است

انتشار :
تجلیل از 19 صادر کننده نمونه استان گیلان در روز ملی صادرات

تجلیل از 19 صادر کننده نمونه استان گیلان در روز ملی صادرات


به مناسبت 29 مهر  روز ملی صادرات با حضور میرابوطالب بدری معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت کشور از 19 صادر کننده نمونه استان با حضور استاندار گیلان ،رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت ،رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی ،مدیرعامل منطقه ازاد انزلی ، فرماندار رشت و جمعی از مدیران استانی در سالن الغدیر استانداری تجلیل شد.

در این مراسم معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت کشور با اشاره به عدم پرداخت جوایز صادراتی سال 1389 گفت : قرار است طی سال آینده بر اساس مصوبه دولت مبلغ 100 میلیارد تومان به صادرکنندگان پرداخت شود که تا کنون این مصوبه ابلاغ نشده است.

میرابوطالب بدری با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری خارجی در بخش تولید افزود : جذب سرمایه گذار مستقیم خارجی از موارد مهم در توسعه صادرات است.

وی با اشاره به اقدامات دولت در راستای توسعه صادرات گفت : احیای شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی و ارائه لایحه خروج از رکود نیز از اقدامات دولت در راستای توسعه صادرات است.

معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت کشور در پایان به فعالیت 10 رایزن بازاریابی در کشورهای مختلف اشاره کرد و اذعان داشت : 30 رایزن بازاریابی برای اعزام به کشورها انتخاب شدند و آموزشهای لازم را سپری کرده اند و به کشورهای سی ای اس اعزام می شوند.

محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز در این مراسم  به اینکه تولیدکنندگان و صادرکنندگان تمام وجود خود را برای تولید می گذارند ، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایثارگران جبهه اقتصادی هستند. در واقع این عزیزان در طول سالهای گذشته با وجود شرایط سخت اقتصادی با وجود همه مشکلات به تولید ادامه دادند.  

وی اذعان داشت:سرمایه گذاران باید مورد حمایت قرار بگیرند و تسهیلات لازم برای انها فراهم شود زیرا علیرغم وجود سختی ها در تامین مواد اولیه هرگز تولید را رها نکردند و ناامید نشدند و باید از آنان در عمل حمایت کنیم.

وی با تاکید بر حمایت سازمانها و ادارات ذیربط از سرمایه گذاران و حفظ شان آنان تصریح کرد : تولیدکنندگانی که برای ورود ماشین الات و تهیه مواد اولیه از تسهیلات ارزی استفاده کردند و افزایش غیر منتظره 4 برابری نرخ ارز سبب فشار مضاعف به آنان شد باید حمایت شوند.  

نماینده‌ی عالی دولت در استان گیلان خاطرنشان کرد: برخی افراد به‌جای کارشکنی برای مسیر صادرات، بیایند و برای انجام فعالیتهای صادرکنندگان از آنان حمایت کنند.

استاندار گیلان با اشاره به قابلیتهای مناطق آزاد در پایان اظهار داشت:منطقه آزاد انزلی در خدمت کشور بویژه گیلان است و باید از این فرصت استفاده شود. با توجه به همجواری استان گیلان با کشورهای سی آی اس و روسیه فرصت مناسب و استثنایی برای استان گیلان به وجود آمده و باید فرش قرمز برای صادر کنندگان در گمرک و مرزها پهن کرده و از انها استقبال کنیم.

علی منتظری رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان نیز در این مراسم در خصوص صادرات  غیرنفتی استان گیلان طی 7 ماهه سال جاری خاطر نشان کرد:میزان صارات در 7 ماهه سال گذشته 781 هزار تن بوده که این رقم طی 7 ماهه سال جاری به 879 هزار تن رسیده که نشان از افزایش 13 درصدی رشد صادرات غیرنفتی دارد.

وی افزود :ارزش صادرات غیرنفتی استان در 7 ماهه سال جاری 237 میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 277 میلیون دلار 14 درصدی رشد منفی داشته است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان با بیان اینکه میزان واردات در 7 ماهه سال گذشته یک میلیون تن بوده است،خاطرنشان کرد:میزان واردات در سال جاری با یک و دو دهم میلیون تن 20 درصد رشد داشته است.

وی اذعان داشت:محصولات نباتی،خشکبار و صنایع غذایی ،شیشه و آینه ،مصالح ساختمانی و ..... از کالاهایی می باشند که صادرات می شوند .

 منتظری چوب ،آهن الات و ماشین آلات و قطعات یدکی و محصولات نباتی مانند گندم و جو و ..... را از محصولات وارداتی استان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه روند کلی صادرات کشور به بازارهای جهانی از سال 2011 تا 2013 روند نزولی داشته است خاطرنشان کرد:طی سال جاری این روند باید سیر صعودی داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان از روند نزولی صادرات ایران به کشورهای سی ای اس خبرداد و گفت:میزان واردات از کشورهای سی ای اس عدد قابل توجهی است و سیر ان سیر صعودی می باشد.

وی تاکید کرد:باید با استفاده از فرصت های موجود میزان صادرات به کشورهای سی ای اس افزایش یابد.

منتظری فقدان انبارها ، سردخانه ها جهت نگهداری محصولات غذایی،مناسب نبودن بسته بندی،واسطه گری بخشی از کشورهای همسایه و .... را از مهمترین مشکلات در بخش صادرات عنوان کرد.

وی با اشاره به وجود 2 هزارو 600 واحد تولیدی در استان گیلان اظهار داشت تولید کنندگان فعال بخش صادرات تنها 40 مورد هستند در حالیکه 200 واحد تولیدی می توانند ورود کنند و هدف این است که این تعداد به 400واحد تولیدی افزایش یابد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان از فعالیت 191 شرکت پخش در استان گیلان خبرداد و گفت:می توان از ظرفیت شرکتهای پخش برای توسعه صادرات استفاده کرد.

هادی تیز هوش تابان در این مراسم با اشاره به آخرین آمار جهانی موسوم به گزارش فضای کسب و کار 2015 اظهار داشت :از نظر سهولت فعالیتهای اقتصادی و فضای کسب و کار از 189 کشور ایران رتبه 130 را به خود اختصاص داده است.

وی افزود:ایران در بخش حمایت از سرمایه گذار رتبه 143 را دارد که در این بخش 11 پله نزول داشته است.

تیزهوش تابان از کاهش هزینه های صادراتی هر کانتینر کالا از یک هزار و 470 دلار به یک هزار و 350 دلار از ایران خبرداد و بیان کرد:هزینه واردات کالا به ایران از 2 هزارو 100 دلار به یک هزارو 155 دلار کاهش پیدا کرد.

رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع،معدن و کشاورزی استان خاطرنشان کرد:تلاش و کوشش دولت تقدیر و امید این نشانه را می دهد که رتبه ایران در بحث جهانی در حال صعود است.

تیزهوش تابان از افت 13 و 8 دهم درصدی صادرات به روسیه خبرداد و افزود تلاش دولت استفاده از امکانات برای توسعه صادرات است.

وی متذکرشد:با توجه به کاهش قیمت نفت،برای صادرات غیرنفتی کشور باید تلاش مضاعف صورت گیرد و امکانات و تسهیلات برای صادرکنندگان فراهم شود.

رضا مسرور مدیرعامل منطقه ازاد انزلی نیز در مراسم اظهار داشت:طی یک سال اخیر و دولت تدبیر و امید بخشی از فعالیتهایی که در گذشته باید انجام میشد انجام گرفته است.

وی افزود:نخستین مورد ان راه اندازی تالار اختصاصی بورس می باشدو مشکل واحدهای تولیدی نیز بحث سرمایه در گردش است.

مدیر عامل سازمان منطقه ازاد انزلی با بیان اینکه در دنیا بخش اعظمی از تامین منابع از بورس کالا صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: بورس کالای انزلی فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان است.

وی درپایان از کاهش 5 درصدی هزینه انبارداری برای صادرکنندگان از منطقه ازاد انزلی خبرداد و گفت:صادرکنندگان می توانند از ظرفیت های منطقه ازاد انزلی استفاده کنند.

خبر های مهم
پربازدیدترین خبر ها

مشترک ماهنامه شوید

همینک تنها با چند کلیک عضو ماهنامه ناظر شوید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به نشریه ماهانه اقتصادی ناظر می باشد .